WOLTA PRO Office Microprism Light DVO01-18-202-3K
WOLTA PRO Office Microprism Light DVO01-18-202-3K — VOLTA LLC
Brand: WOLTA
MOQ: 200 pieces
Key Features
Luminous flux, lm: 2090 year
Power consumption, W: 18 cm³
Ripple factor, less than or equal to: 1 set
Color rendering index (Ra), greater than or equal to: 85
More from WOLTA
WOLTA PRO Office LED Light DVO01-18-201-5K Matte
WOLTA PRO Office Microprism Light DVO01-54-002-6K
WOLTA PRO OFFICE LED Panel DVO01-36-001-3K-90 36W 4000K IP40 Matte
WOLTA PRO Office Light Microprism Model DVO01-36-002-5K
WOLTA PRO Office Matte LED Light DVO01-72-301-5K
WOLTA PRO Office LED Light Mat 36W 6000K Model DVO01-36-001-6K
WOLTA PRO Office Microprism LED Light DVO01-27-002-4K
WOLTA PRO Office Microprism Light Fixture DVO01-72-302-6K
WOLTA PRO Office Light DVO01-54-102-4K Microprism
WOLTA PRO GIMNAZIST DPO02-54-101-5K Matte 54W 5000K IP40
WOLTA PRO OFFICE LED Light Fixture DVO01-36-101-6K Matte
WOLTA PRO OFFICE LED Light Panel DVO01-54-102-5K Microprism
Description
LED panels DVO01 OFFICE 18W are designed to be built into Armstrong ceilings with the size of 595*295, as well as for surface or suspended mounting.
Can be completed with emergency power supply unit (EPS) for 1 hour.
Specifications
Luminous flux, lm
2090 year
Power consumption, W
18 cm³
Ripple factor, less than or equal to
1 set
Color rendering index (Ra), greater than or equal to
Power factor, greater than or equal to
0.97
Degree of protection (IP)
40
Type of supply current
AC
Upper operating temperature value
45 million m³
IK code
2
Protection class against electric current
I
Color temperature (K)
3000
Optical element material
polystyrene
Climatic execution (according to GOST 15150-69)
UHL4
Type of diffuser
Microprism
Housing material
Steel
Width
295 mm
Length
595 mm
Height
40 mm
Related Products
ULO-C50C School Lighting Fixture for Educational Institutions
Overall dimensions, mm: 40x1150x100
Power consumed from the mains, W: 18, 36
UNIELRUSPROM LLC 🇷🇺
Energy-Efficient LED Office Light VARTON A070 2.0
Power consumption: 30
Length: 595
VARTON LLC 🇷🇺
Recessed LED Light Fixture for Administrative Buildings - ЭГ-ДВО-04-30-003-УХЛ4-20-ПДП
Power consumption, W: 30
Length: 595
ELGOST LLC 🇷🇺
LED Light Fixture ON DVO 66 40 - 40W
Width: 595
Height: 40
SEP LLC 🇷🇺
LED Ceiling Light for Educational and Office Spaces PSP0 595x595
Luminous flux: 4200...7350
SVETOZAR LLC 🇷🇺
LED Light TL-Office Panel RUS for Indoor Illumination
Dimensions of the luminaire (DxWxH), mm: 595x595x44
TECHNOLOGY OF LIGHT LLC 🇷🇺
Universal LED Light Fixture for Office and Commercial Use - BL-OFFICE-1200-Econom
Power: 30...40
Luminaire length: 1000...1300
ASTRA-CENTER LLC 🇷🇺
Luminous flux, lm: 3100
Power consumption, W: 27
VOLTA LLC 🇷🇺
Universal LED Luminaire Series SdPO98
Power consumption, W: 10...80
Color temperature (K): 2700...6500
ELEKTRO LLC 🇷🇺
Vintage Decorative LED Wall Mount Light Panel (220V, 24V, 12V)
Power: 67
Luminous flux: 7656
MEGASVET LLC 🇷🇺
VARTON LED Panel Light Vector Type 1194x294 36W