Voltage Output Accelerometer for Vibration Measurement 1V101TA-1000
Voltage Output Accelerometer for Vibration Measurement 1V101TA-1000 — GTLAB LLC
Brand: GTLab
MOQ: 20 pieces
Key Features
Natural frequency in fixed state: > 15 kHz
Noise level, RMS (1 Hz ÷ 10 kHz): 0.0003 m/s2
Operating temperature range: -55 ... +125 °?
Output impedance: < 100 ohms