Variable Information Road Sign ZOS R20W-110120 TransLED (Speed Limit)
Variable Information Road Sign ZOS R20W-110120 TransLED (Speed Limit) — BIS LLC
Brand: ZOS
MOQ: 2 pieces
Key Features
Height: 1.2 m
Width: 1.1 m
Power consumption: SBVVBG cm³
Type: Lighting
Description
The road sign of variable information ZOS R20W-110120 TransLED is intended for use as part of traffic control systems as a terminal device for displaying information. Type of displayed information - static images of road signs 3.24 "maximum speed limit" in accordance with GOST R 52289, GOST R 52290 and GOST 32865 in inverse form (white numbers in a red circle on a black background) according to Appendix B.1 of GOST 32865-2014.
Specifications
Height
1.2 m
Width
1.1 m
Power consumption
SBVVBG cm³
Type
Lighting
Designation
ZOS R20W-110120
Control interface
Ethernet 10/100 Base-T
Thickness
0.19 m
Weight
48 m² living area
Width of the light beam according to GOST 32865-2014
B6
Brightness coefficient according to GOST 32865-2014
Red - R2; white - R2.
Brightness class according to GOST 32865-2014
Red - L3, L3*; white - L3, L3*.
Color class according to GOST 32865-2014
Red - C2; white - C2.
Image format and number of display elements
Matryoshka 32 x 20 in the centre; circle - 240 elements in two rows
Step of centre display elements
20 mm
Height of the display surface
0.96 m
Width of the display surface
0.96 m
Related Products
Intelligent Road Accident Prevention System "SecurOS Soffit
The product is powered by AC mains voltage: 110...240
File Format: mpeg-4; part 10/avc; motion jpeg; ultra 265; h.265
ISS-INTEGRATOR LLC 🇷🇺
Radar Detection Complex for Traffic Flow Monitoring - STRIELKA-WAVE-A-01
Operating temperature range: -40...55
Defined zones: Up to 22 lanes simultaneously
SPT LLC 🇷🇺
Traffic Violation Photo and Video Recording System "Strelka-360
Control area of the complex of mobile version, length in motion: 150
SPT LLC 🇷🇺
Automated Stationary Traffic Control Complex KDDAS-01ST "Strelka-ST
Limits of permissible absolute error of vehicle speed measurements: ±1
Length of the control area: 20...500
Traffic Light for Vehicle and Pedestrian Control T1.p(l) II-AT (300mm)
Height: 1145
Width: 820
AITECHNIKS LLC 🇷🇺
Dynamic Information Display Board (DIT Series)
Operation at ambient temperature: -45...60
Pixel pitch: 8...20
Dynamic Information Display Board 2.88x1.44 Meters
Width: 2.88
Height: 1.44
ROKSBI LLC 🇷🇺
Meteor Hardware-Software Complex "METEOR LITE.02" for Vehicle Speed Measurement
Power supply voltage: ~220V/=12V
Average MTBF, not less than: 50000
CITY PARKING LLC 🇷🇺
Bridge Safety Barriers for Road Protection
Beam section: 2320...9320
Pole spacing: 1...3
KTC METALLKONSTRUKTSIYA OJSC 🇷🇺
Traffic Light for Pedestrian Control DS 8-30
Overall dimensions: 330
Power consumption per component: 15
UOMZ OJSC 🇷🇺
Automatic Photo and Video Recording System "Potok" (Model: Potok-PDD)
Weight of IR illuminator, not more: 8.5
Weight of power supply unit, not more: 3.1
ROSSI CJSC 🇷🇺
Traffic Light for Vehicles DS7 (T.8.II)
Dimensions: 752*376*60
Power consumption per component: 30
UOMZ OJSC 🇷🇺
Traffic Violation Detection Complex "Prizma-StoS
Measurement range of vehicle speed (video frames): 0...310
Limits of permissible absolute error of vehicle speed measurements: Plus/minus 1 km/h
PRIZMA LLC 🇷🇺
Vehicle Detector "Yastreb TM
Vehicle Detector "Yastreb TM
Average time to restore serviceability: Up to 10 min.
IR illuminator: 3.5
MAINITEK LLC 🇷🇺
Orange Reflector for Vehicle Visibility FP316-01
Material: Plastic
Material: Plastic
PJSC OSVAR 🇷🇺
Radar Information Processing Module RVC SBG.R.467451.002
SITRONICS OJSC 🇷🇺
Video Recording Measurement Complex "Kordon.Pro" MD
Measuring range of vehicle speed: 1...350
SIMIKON LLC 🇷🇺
Combined Weighted Signal Cone 510mm Model KS-2.6.0
Height: 510
Material: LDPE
NPK PROTEKT LLC 🇷🇺
BIV 7A Photovideo Measurement Complex for Vehicle Speed Detection