Tractor Seat for STRK20-6800010
Tractor Seat for STRK20-6800010 — RIAT OJSC
MOQ: 10 pieces
Key Features
Width of seat cushion, not less than: 470 mm
Seat depth not less than: 490 mm
Seat backrest height not less than: 990 mm
Backrest tilt adjustment range: 32
Description
Specifications
Width of seat cushion, not less than
470 mm
Seat depth not less than
490 mm
Seat backrest height not less than
990 mm
Backrest tilt adjustment range
32
Longitudinal adjustment range not less than
220 mm
Assignment
29.32.10.000 Seats for motor vehicles
Weight
31 m² living area
Item
????20-6800010
Length
660 mm
Height
995 mm
Width
480 mm
Dimensions
660x995x480 mm
Related Products
Tractor Seat with Torsion Suspension Mechanism STRK10-6800010
Dimensions: 655-760?942?580
Longitudinal adjustment range: 200
RIAT OJSC 🇷🇺
Operator Seat SO-100MM for Tractors and Agricultural Machinery
Length: 500
Height: 495
MECHINSTRUMENT LLC 🇷🇺
Operator Seat for Tractors STRK1-6800009
Dimensions: 655-760?942?580
RIAT OJSC 🇷🇺
Operator Seat with Mechanical Suspension SO1001.MM-6800010
Length: 505
Height: 677
MECHINSTRUMENT LLC 🇷🇺
Operator Seat for Tractor SC2
Operator Seat for Tractor SC2
Weight: 37
Item: SC2
SIBECO LLC 🇷🇺
Metal Frame Chair Section TV-SSM-9.1.01
Width: 1640
Height: 935
MEBELPROM LLC 🇷🇺
Multi-Seat Sectional Sofa SM106
Number of seats: 4
Frame material: Metal
COMFORTUM LLC 🇷🇺
Modular Bench X-SEAT for Versatile Design - Art. 230
Overall dimensions: 560x540x450 mm
P24 LLC 🇷🇺
Soft Armchair with Metal Frame and Reclining Seat - Alex-Union
Availability of a folding seat: Armoured glass
PK "ALEX" LLC 🇷🇺
Upholstered Chair with Metal Frame B-4
Padded backrest: Armoured glass
PK "ALEX" LLC 🇷🇺
Caesar KR Chair
Caesar KR Chair
Type of seat upholstery material: fabric, eco-leather
KRESLOV LLC 🇷🇺
4-Station Bench System for Modern Educational Institutions
Width: 4800
Depth: 600
4-YY SPECZYEKH LLC 🇷🇺
Three-Seat Passenger Bench Seat, Model SM3-001
Dimensions: 815x1098x1331
Dimensions: 815x1098x1331
GLACE LLC 🇷🇺
Metal Frame Chair with 20mm Crown Design, Simpol