Premium Ring LED Light CENTER-03.251.073.4220
Premium Ring LED Light CENTER-03.251.073.4220 — CIR LLC
Brand: PREMIUM
MOQ: 5 pieces
Key Features
Luminaire diameter: 1000 mm
Power: 73 cm³
Luminous flux: 5970 year
Type of luminaire: Ceiling
Description
Designer figural lamp PREMIUM Ring allows you to use light to zone the room, accentuate the most important areas of the interior: the conference table, the centre of the hall, etc. The luminaire can be suspended, or installed surface-mounted with magnetic fasteners. Diameter 1000 mm.
Specifications
Luminaire diameter
1000 mm
Power
73 cm³
Luminous flux
5970 year
Type of luminaire
Ceiling
Correlated color temperature, min
4000
The first characteristic digit of the degree of protection designation, not less than
Dimmable luminaire
Optional
Power factor
0.95
Color rendering index
80
Ripple factor
1 set
Net weight
2.6 m² living area
Luminaire height
100 mm
Correlated color temperature, max
4500
Diffuser material
PMMA
Luminaire body material
PVC
Related Products
LED Light Fixtures APERTURA Series
Power: 29
Luminous flux: 3400
CENTERSTROY SVET CJSC 🇷🇺
LED Pendant Light DL-ROUND 10-200W for Comfortable Lighting
Power consumption, W: 10...200
Color temperature (K): 2700...5700
DIOLIGHT LLC 🇷🇺
LED Ring Street Light LV-RING D1000
Luminous flux, lm: 1560
Power consumption: 40
LEDVIZOR LLC 🇷🇺
LED Street Ring Light LV-RING D700
Luminous flux, lm: 1080
Power consumption: 28
LEDVIZOR LLC 🇷🇺
LED Pendant Ring Chandelier GKF R1 NEW
FORSAIT LLC 🇷🇺
LED Pendant Light ART-RING 1900W50S 177W
Overall dimensions D*W*H, mm: 1900*1900*70
Power consumption: 177
ARTLIGHT LLC 🇷🇺
1200W50S LED Suspended Ceiling Light Fixture
Overall dimensions D*W*H, mm: 1200*1200*70
Power consumption: 103
ARTLIGHT LLC 🇷🇺
VARTON Enso Light 420x40mm 30W Frameless LED Fixture
Length: 420
Power consumption: 30
VARTON LLC 🇷🇺
VARTON Enso Light 1050x40 mm 80
Length: 1050
Power consumption: 80
VARTON LLC 🇷🇺
LED Pendant/Surface Mount Z1 Lighting Ring
ZEON LIGHTING LLC 🇷🇺
SNP246 Connectors (Sockets) for PCB Mounting
Number of contacts: 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20,22,24,28,30,32,34,38,40,50,56,64
Karachev Electrodal OJSC 🇷🇺
Electric Convector Heater Zeder 10MX-01
Power: 1
Heating area: 15
IZTT LLC 🇷🇺
CADUCEUS ALING Extension Socket 3x16A with Switch 3.6kW, 250V~, Anthracite, Art. 4403.A
Permissible voltage of the supply network, V, max.: 250
Current, A: 3x16A
CADUCEUS LLC 🇷🇺
Thermoelectric Converter Connection Board US 491
Temperature measuring range: 0...1100
Maximum number of thermoelectric converters to be connected to the device: B1/B8 2100/900 MHz
S-GROUP LLC 🇷🇺
Non-Contact Voltage Indicator SNI-3
Length: 72
Width: 47
KB LUCH OJSC 🇷🇺
Main Board Electronic Module for DVB-T2 43" TV
Types of received TV signals: DVB-S2/DVB-S/DVB-T2/DVB-T/DVB-C/ATV
DUKS LLC 🇷🇺
Caduceus Aling Power Single Switch Bell with Indication 10A 250V, Model 256I.00