Low-Voltage Complete Device UVR-0.4-3200/65 U3.1
Low-Voltage Complete Device UVR-0.4-3200/65 U3.1 — SPECENERGO LLC
Brand: Hyundai
MOQ: 1 pieces
Key Features
Rated current: 3200
Nominal voltage: 380 thousand m³
Nominal frequency: SBVVBG
Rated voltage of secondary circuits: 220 thousand m³
Description
UVR-0,4-3200/65 U3.1 according to TU 27.12.31-001-05154392-2014 Low-voltage complete devices (hereinafter - LVCD), designed for reception and distribution of electric energy of three-phase alternating current with frequency 50 Hz voltage 0,4 and 0,69 kV in networks with deaf-earthed or insulated neutral, control of electrical equipment and its protection against short-circuit currents and overloads. Rated operating voltage 380 V.
Rated current not more than 3200 A. Rated frequency 50±1Hz.
Rated voltage of auxiliary circuits of alternating current220 V.
Related Products
Low Voltage Distribution Cabinet RUNN
Height: 2100
Width: 600
RADIAN LLC 🇷🇺
Low Voltage Distribution Cabinet SHNN (SHRNN)
Degree of protection: IP21, IP31, IP54
ENELT Production Company LLC 🇷🇺
Low Voltage Complete Device for Internal Installation - NCU URAN
Seismic resistance: 1...9
Height above sea level (max): 1000
ELTECH-A LLC 🇷🇺
K-BLOCK Low Voltage Complete Devices (NKU)
Current capacity: 100-160-250-400-630-800-1000-1250-1600-2000-2500-3200-4000-5000-6300
KRUS-WEST LLC 🇷🇺
Low Voltage Complete Devices for Power Distribution - GRSh Type
Rated voltage, not higher, V: 220/380
ETS LLC 🇷🇺
Low Voltage Distribution and Control Complete Device
Rated current: 40...630
Degree of protection: IP31; IP41; IP54
ELATRO LLC 🇷🇺
Low Voltage Complete Device for up to 1000V, Type NCU, RNN in Outdoor Enclosure
Rated operating voltage: 380
Rated current of input, up to: 6300
ENERGOROSS LLC 🇷🇺
Low Voltage Complete Installation Device NCU, SHN-HV Type Cabinet
Width: 975...2500
Height: 2000
TRANSFORMER URAL LLC 🇷🇺
Low Voltage Power Distribution and Control Device up to 1000V, 6300A
Degree of protection: Not lower than IP31
ENERGOZASHCHITA LLC 🇷🇺
Low Voltage Complete Device NKU Smart
Operating voltage: 0.4
ZETZ LLC 🇷🇺
Low Voltage Complete Device Blokset for Distribution Systems
Degree of protection: IP20
Degree of protection: IP20
ELECTRUM PC LLC 🇷🇺
Low Voltage Complete Devices Series NKU-H.ENELT
Width: 800
Low Voltage Modular Complete Device NCU-MF/W with AVR up to 630A
Width: 1200
ZETA LLC 🇷🇺
Low Voltage Distribution Cabinets for Electrical Energy Management
Current type: Alternating current
Rated voltage, not higher: 380
OMZIT CJSC 🇷🇺
Low Voltage Distribution Device RUNN, TU 3434-001-89497111-2016
Rated current of busbars: 6300
Short-circuit withstand current: 150 kA
ESI LLC 🇷🇺
Low Voltage Modular Design Complete Device NCU-MF/W: Universal Section up to 630A with Withdrawable and Stationary Units