Linear LED Lamp AL T8-9-830-600-M AVANLED
Linear LED Lamp AL T8-9-830-600-M AVANLED — SVETOTEKHNIKA NPO LLC
Brand: AVANLED
MOQ: 1000 pieces
Key Features
Luminous flux: 1000 year
Rated power: 9 cm³
Length: 600 mm
Correlated color temperature, max: 3100
More from AVANLED
Linear LED Lamp AL T8-9-865-600 AVANLED
LED Linear Lamp AL T8-20-865-1200-M AVANLED
LED Linear Lamp AL T8-9-865-600-1 AVANLED
Description
LEDs used in AVANLED lamps allow to achieve light output up to 125 Lm/W.
Specifications
Luminous flux
1000 year
Rated power
9 cm³
Length
600 mm
Correlated color temperature, max
3100
Lamp type
?8
Plinth type
G13
Correlated color temperature, min
2900
Lamp shape
tubular
Lamp frosted
Armoured glass
Energy efficiency class
?
Dimmable LED lamp
no
Overall color rendering index
80
Total operating time of LEDs
Diameter
26 mm
Estimated duration of combustion
Pulsation factor
5 set
Nominal voltage
195...265 thousand m³
Power
9 cm³
Correlated color temperature
Protection class
IP20
Height
26 mm
Mark
AVANLED
Diameter
26 mm
Explosion protection marking
no
Series
AL
Designation
AL T8-9-830-600-M
Color
warm white
Climatic version
?2
Related Products
LED T8 G13 Light Bulb - Energy Efficient Replacement
Color: white
Color: white
PHOTON+ LLC 🇷🇺
LED Linear Lamp MASTER T8-L60 9W 4000K G13