Hydraulic Cylinder EDCG80.32.160.565 for Pushing/Pulling
Hydraulic Cylinder EDCG80.32.160.565 for Pushing/Pulling — GM PF LLC
MOQ: 20 pieces
Key Features
Hydraulic cylinder stroke: 160 mm
Stem diameter: 32 mm
Diameter: 80 mm
Assignment: push/pull
Description
Piston hydraulic cylinder, , push/pull, piston diameter-80mm, rod diameter-32mm, stroke-160mm
Specifications
Hydraulic cylinder stroke
160 mm
Stem diameter
32 mm
Diameter
80 mm
Assignment
push/pull
Stem
32
Dimensions
80
Payload
pushing force-8042kg, pulling force-6756kg thousand m² living area
Designation
????80.32?250.000-01, ???????/?????
Type
piston
Pressure
16 thous. t storage
Stroke dimensions
160 mm
Related Products
Hydraulic Cylinder GЦТС.2002.00.00.00 (100x85x70)x65-1512 mm, 16 MPa
Hydraulic cylinder stroke: 1512
Pressure: 16
LMZ OJSC 🇷🇺
Hydraulic Cylinder 1145M.00.00.00 (125x50-400 mm), 16MPa
Pressure: 20
Designation: 1216.00.00.00
LMZ OJSC 🇷🇺
Hydraulic Cylinder 1296.00.00.00 (100x50-630(-850) mm), 16MPa
Hydraulic cylinder stroke: 850
Diameter: 100
Hydraulic Cylinder EDCG80.40x200.000V
Hydraulic cylinder stroke: 200
Piston: 80
GM PF LLC 🇷🇺
Hydraulic Cylinder EDCG 95.30x250KMD (EDCG 100.32x320.000KMD-05)
Hydraulic cylinder stroke: 250
Stem diameter: 30
GM PF LLC 🇷🇺
Hydraulic Cylinder 1188.00.00.00 (100x32-3500 mm) 16MPa
Hydraulic cylinder stroke: 3500
Stem diameter: 32
Agricultural and Road Hydraulic Cylinder EDCG 63.40x600.790
Stem diameter: 40
Piston diameter: 63
Hydraulic Cylinder 1250.00.00.00 (115x60-710 mm), 16 MPa
Hydraulic cylinder stroke: 710
Stem diameter: 60
Hydraulic Cylinder 1401.00.00.00 (90x50-460 mm) 20 MPa
Diameter: Flat grinder, Specialised grinder
Hydraulic cylinder stroke: 460
Hydraulic Cylinder 1315.00.00.00 (100x70-30 mm), 25 MPa
Stem diameter: 70
Diameter: 100
Double-acting Hydraulic Cylinder with Single-ended Rods CG-2
Nominal pressure: 80
Equipment: Product passport; operating manual; packaging.
PJSC AGGREGAT 🇷🇺
Hydraulic Cylinder GЦ 63x32-630.4.11.2.000
Hydraulic cylinder stroke: 630
Pressure: 20...30
OGM Plant LLC 🇷🇺
Hydraulic Cylinder 1140.00.00.00 (100x50-400 mm), 16 MPa
Hydraulic cylinder stroke: 400
Hydraulic Cylinder EDCG037.000-08 (40.25.63)
Hydraulic cylinder stroke: 63
Stem diameter: 25
Hydraulic Cylinder 1339.00.00.00 (100x50-309 mm), 20MPa
Hydraulic cylinder stroke: 309
Payload: Pushing force, (tf) 16,1
Hydraulic Cylinder GЦ 70х40-630.4.11.2.000
Hydraulic cylinder stroke: 630
Stem diameter: 40
OGM Plant LLC 🇷🇺
Hydraulic Cylinder 54-9-145 for Agricultural and Construction Equipment
Plunger diameter: 25
Piston stroke: 240
Plunger Hydraulic Cylinder EDCG 40.500.790PM (EDCG 40x500.000A)
Hydraulic cylinder stroke: 500
Hydraulic Cylinder 1292.00.00.00 (60x32-145 mm), 16 MPa
Hydraulic cylinder stroke: 145
Stem diameter: 32
Hydraulic Cylinder 1322.00.00.00 (125x50-400(-200) mm), 16MPa