Enhanced Wall-Mounted Distribution Cabinet SHRN-10U-500
Enhanced Wall-Mounted Distribution Cabinet SHRN-10U-500 — STR-TELECOM LLC
MOQ: 50 pieces
Key Features
Height, U: 10
Depth: 500 mm
Material: Cold-rolled steel
Type of accommodation: indoor hinged
Description
Specifications
Height, U
10
Depth
500 mm
Material
Cold-rolled steel
Type of accommodation
indoor hinged
Operating temperature range
0...40 million m³
Device type
Reinforced wall-mounted distribution cabinet
Protection class
IP31
Weight
25 m² living area
Height
570 mm
Width
600 mm
Availability of fasteners to the support (pole)
Armoured glass
Type of accommodation
In the room for surface mounting
Type of construction
All-welded
Height , U
10
Usable depth
500 mm
First characteristic digit of the degree of protection designation
Second characteristic digit of the degree of protection designation
Type of floor support
no
Type of coloring
Powder
RAL color
7035
Material thickness
1.5 mm
Upper limit of operating temperature
40 million m³
Related Products
LINEA WE 6U Wall-Mounted Cabinet, Metal Door - LWE3-06U67-MF
Width: 600
Height: 320
IEK Holding LLC 🇷🇺
LINEA W 15U 600x450 mm Metal Door Wall Cabinet, RAL7035
Width: 600
Height: 770
IEK Holding LLC 🇷🇺
LINEA WE 6U Wall-Mounted Cabinet, 550x350mm, Glass Door, Grey