Ball Valve KSHA-DN80-PN0.6 for Fluid Control
Ball Valve KSHA-DN80-PN0.6 for Fluid Control — AZIMUT LLC
Brand: AZIMUT
MOQ: 20 pieces
Key Features
Working pressure: 600000
Average life: At least 4000 cycles
Purpose: Shut-off valves of communications and tank trucks transporting light oil products
Related Products
Dist Expert Series Ball Valve DN15 1/2" G1/2, 121Rs
Housing material: Brass LS59-1 according to GOST15527
Dist LLC 🇷🇺
Full Pass Ball Valve 390, Threaded Connection, Model 39020080
Diameter: 80
Nominal pressure: 25
TEMPER LLC 🇷🇺
Ball Valves DN 10-1200 mm, PN 0.6-50.0 MPa, Disassembled and Welded Models
Nominal diameter DN: 10 mm 15 mm 20 mm 25 mm 32 mm 40 mm 50 mm 65 mm 80 mm 100 mm 125 mm 150 mm 200 mm 250 mm 300 mm 350 mm 400 mm 450 mm 500 mm 600 mm 700 mm 800 mm 900 mm 1000 mm 1200 mm
Nominal pressure PN: 0.6 MPa 1.6 MPa 2.5 MPa 4 MPa 6.3 MPa 10 MPa 16 MPa 25 MPa 32 MPa 40 MPa 50 MPa
UZPA LLC 🇷🇺
Angled Ball Valve for Radiator D20 1/2 NPT
Nominal diameter: 20
Housing material: polypropylene
PLASTIC LLC 🇷🇺
Flanged Ball Valve with Electric Actuator KSHR DN 10-150 PN 1.6-8.0 MPa
Nominal pressure: 1.6...8
Nominal diameter: 10...150
SAZ CJSC 🇷🇺
DN300 PN4 Ball Valve for Aggressive and Non-Aggressive Substances
Nominal diameter (DN): 300
Nominal diameter (DN): 300
YARGARMATURA LLC 🇷🇺
Steel Ball Valve ATEX.491284.062 for Pipeline Isolation
Nominal diameter: 32
Direction of the environment: Bilateral
ATEK OJSC 🇷🇺
Manual Ball Valve DN 10 - 1400 PN 0.6 - 40.0 for Pipeline Control
Nominal diameter: DN 10-1400
Nominal pressure: PN 0.6-40.0 MPa
NEFTEGAZDETAL LLC 🇷🇺
Ball Valve ZSPA-Orbit ZSPA39016 for Pipeline Control
Nominal pressure (PN): 0.1...40
Nominal diameter (DN): 50...700
ZSPA LLC 🇷🇺
Ball Valves KSH.PR.R DN15...600 PN1.6-4.0 MPa
Nominal diameter: 15...600
Pressure: 1.6...4
YAZ LLC 🇷🇺
Expert Series Ball Valve Dist DN25 1" G1/2 G1/2 113B
Nominal pressure (PN): 4
Nominal diameter (DN): 25
Dist LLC 🇷🇺
SPM-KSH Ball Valve DN 10...600, PN 1...32 MPa
Pressure rating: 1...32
STELSPROMMASH LLC 🇷🇺
UGRESHA GAZ Ball Valve DN 50-900, PN 1.6-16
Diameter: 50...900
Diameter: 50...900
UZTPA LLC 🇷🇺
Expert Series DN25 1" Ball Valve with American Connection, Model 143B