Armstrong CENTER-01.01.040.4220 LED Ceiling Light
Armstrong CENTER-01.01.040.4220 LED Ceiling Light — CIR LLC
Brand: CENTER
MOQ: 200 pieces
Key Features
Dimensions: 595x595x40 mm
Power consumption: 40 cm³
Luminous flux, lm: 4180 year
Upper operating temperature value: SBVVBG million m³
More from CENTER
LED Street Light Graphite CENTER-04.33.056.5065
Industrial LED Light STONE CENTER-02.56.025.5265
LED Ceiling Light Armstrong 1195x295 CENTER-01.04.041.4220
Industrial LED Light for Agricultural and Industrial Use LOFT CENTER-02.10.020.5265
LED Street Light GRAFIT CENTER-04.34.112.5065
LED Industrial Light LOFT CENTER-02.11.045.5265
LED Ceiling Light Armstrong IP54 CENTER-01.01.040.4154
LED Ceiling Light ARMSTRONG CENTER-01.211.035.4120 with SNOWFLAKE Pattern
Premium Round LED Light CENTER-03.250.114.4220
Description
Body material - sheet steel 0,5 mm. Dimensions 595x595×40 mm
Specifications
Dimensions
595x595x40 mm
Power consumption
40 cm³
Luminous flux, lm
4180 year
Upper operating temperature value
SBVVBG million m³
Type of lamps (LED, incandescent, fluorescent)
LEDs
Climatic version
UHL4
Housing material
Sheet steel
Type of luminaire
Ceiling
Color rendering index (Ra)
80
Pulsation factor
1 set
Color temperature (K)
4000
Degree of protection
ip20
Related Products
LED Lighting Fixtures DVO Series, Modification DVO R
Lamp power: 33
Overall dimensions: Ø200x70 (Øotv=175) Ø220x72 (Øotv=200)
FEREX LLC 🇷🇺
LED Light for Indoor Illumination Karelia 13W-DXyz
Luminous flux, lm: 2050
Power consumption, W: 13
Durey OJSC 🇷🇺
Reliable and Energy-Efficient Delta Series LED Lights, 12W
Power: B1/B8 2100/900 MHz
Luminous flux: 1690
INKOTEX LLC 🇷🇺
OPL/R ECO LED 595 Embedded LED Light Fixture
Luminous flux: 3600
Power consumption: 32
LLC "MGK "LIGHT TECHNOLOGIES" 🇷🇺
Slim LED Light DSO4-2 for Indoor Use
Overall dimensions, DxWxH: 595/185/34
Luminous flux, lm: 2600
Luch LLC 🇷🇺
Callisto Series General Purpose LED Lights
Length: 1012
Power supply voltage: 180...240
LEDLIGHT ENGINEERING LLC 🇷🇺
LED Pendant/Surface Mount Light Z1 Lighting Spring
Color temperature: 2700K-4000K
Color temperature: 2700K-4000K
ZEON LIGHTING LLC 🇷🇺
Energy-Efficient LED Light for Educational Institutions VARTON E370 2.0
Power: 16
VARTON LLC 🇷🇺
Phoenix 22W-DXyz Modular LED Light Fixture
Power consumption: 22
Durey OJSC 🇷🇺
LED Ceiling Light for Industrial Use, Model ЭГ-ДПП-13-20-002-У2-65-ПДП
Length: 700
ELGOST LLC 🇷🇺
LED Light Fixture for Industrial and Commercial Use - Pandora LED 010 XXX-MMMYYY/KKKK
Power consumption, W: 18...20
Color temperature: 2700...5700
Experimental Instrument Plant LLC 🇷🇺
ART-FLEX SQUARE R-H LED 144W Suspended Light Fixture
Power consumption: 144
Color temperature: 4000
ARTLIGHT LLC 🇷🇺
Round LED Light Barled BL-Q-150 for Indoor Illumination
Dimensions (ØxH): 150x60 mm
Dimensions (ØxH): 150x60 mm
BZS LLC 🇷🇺
Rectangular LED Ceiling Light for Indoor Lighting BL-SIGMA-6
Power consumption, W: 23...60
BARLED LLC 🇷🇺
LED Ceiling Light GALAD Economy
KETZ OJSC 🇷🇺
VARTON Cosmo Q LED Light Fixture 900x900x115 mm 90W