مولد ديزل طوارئ ADG 1000-1
العلامة التجارية: VOLGODIZELMACH
MOQ: 1 pieces
الميزات الرئيسية
Rotational speed: 1000
Frequency of electric current: SBVVBG
المزيد من VOLGODIZELMACH
Gas-Piston Engine 6GCHN21/21
محرك غاز مكبس 6GCHN21/21
Marine Diesel Generator DGS 1100
مولد ديزل بحري دجس 1100
Marine Diesel Generator DGS 400
مولد ديزل بحري DGS 400
الوصف
Agency diesel generator ship ADG1000-1 according to TU 3123-092-12265181-2015 is an electromechanical device consisting of a diesel engine and a generator with a rated power of 1000 kW.Diesel generator ship ADG1000-1 is designed as an emergency power source for single and parallel operation on various projects and newly built ships.To drive the generator is used diesel engine 8 CHN 21/26 four-stroke eight-cylinder diesel engine with water cooling, direct fuel injection with turbocharging and charge air cooling, rated power 1000 kW and rated speed 1000 rpm.
منتجات ذات صلة
3-Phase Power Supply Unit AD100-T400-RM2
وحدة الطاقة ثلاثية الطور AD100-T400-RM2
Power: 100
Voltage: 400
ش.م إلكتروأغريغات 🇷🇺
Three-Phase Power Generator 400V 50Hz Model AD150-T400-1RP
مولد كهربائي ثلاثي الطور 400 فولت 50 هرتز طراز AD150-T400-1RP
Power: 150
Voltage: 400
ش.م إلكتروأغريغات 🇷🇺
Auxiliary Marine Diesel Generator 60 kW "Volga-60A2
مولد ديزل بحري مساعد 60 كيلو وات "فولغا-60A2
Rated power: 60
Designated life before overhaul: 24000
ش.م مجمع ت.د.ا 🇷🇺
Diesel Generator Set DСS-400
مجموعة مولدات الديزل ديس-400
Rotational speed: 1500
ش.م مصنع ماشزافود الكهربائية 🇷🇺
Diesel Generator Set DСS-20 for Reliable Power Supply
مجموعة مولدات الديزل ديس-20 لتوفير الطاقة الموثوقة
Diesel Generator 10kW Synchronous GOST 10032-80, GOST R 55006-2012
مولد ديزل 10 كيلووات متزامن GOST 10032-80
Rated power: 10kW
Rated power: 10kW