فلتر تمرير نطاقي PPRF-1608/R4 لأنظمة الهوائيات
MOQ: 2 pieces
الميزات الرئيسية
Maximum continuous power supply: 100 سم³
Frequency range: 150...160
Equipment: Filter, passport, packaging
الوصف
The band-pass band-rejector filter PPRF-1608/R4 KD ALVR.468875.001 is manufactured in accordance with the requirements of 65 7730-014-62837180-11 TU and is designed for use in the antenna-feeder path of receiving and transmitting devices and locomotive radio stations with impedance 50 Ohm, operating in the frequency band 150.0 - 160.0 MHz. Contributes to increasing the selectivity of receivers and reducing the influence of out-of-band interference.
المواصفات
Maximum continuous power supply
100 سم³
Frequency range
Type
Equipment
Filter, passport, packaging
Direct losses at pass frequencies
Not more than 7.0 dB
Operating temperature
-40...55 مليون م³
Degree of protection in operating position
VSWR
Not more than 1,3 dB
Wave impedance
SBVVBG ياردة³
Weight
17.5 م² مساحة سكنية
Passband relative to fc, kHz
15 to 50
Signal suppression (reduction) at fR, dB, not less at |fR-fc| 80 kHz at |fR-fc| 150 kHz
30 ? 50
منتجات ذات صلة
Strip Filter PPF-1602/R3K for Antenna-Feeder Systems
فلتر شريطي PPF-1602/R3K
Maximum input power (continuous): 100
Frequency range: 151.7...154
ش.ذ.م.م "لابوراتوريا راديوسفيازي 🇷🇺
Programmable Bandpass Filter PS-KV
فلتر نطاق تمرير قابل للبرمجة PS-KV
Overall dimensions: 146×88×18.2 mm
ش.م أورانيس-راديوسيسيتيеми 🇷🇺
Bb Clarinet Dochenko & Co. DCL-302
كمان Bb دوشينكو وشركاه DCL-302
Housing material: Plastic
Housing material: Plastic
ش.ذ.م.م ورشة موسيقية 🇷🇺
FC18-06 Compact Refrigerated Display Case 590mm Depth