مقياس تسارع ذو خرج كهربائي 1V152HE-10
العلامة التجارية: GTLab
MOQ: 20 pieces
الميزات الرئيسية
Maximum value of the measured acceleration amplitude: ± 5,000 m/s2
Operating temperature range: -55 ... +125 °?
Housing material: Titanium alloy
Conversion factor: 1 mV/(m-s-2)
المزيد من GTLab
Impact Hammer with Integrated Force Sensor 4V303D
مطرقة تأثير مع مستشعر قوة مدمج 4V303D
Industrial Accelerometer for Extreme Conditions 1C205HA-XX
مقياس تسارع صناعي للظروف القاسية 1C205HA-XX
High-Temperature Charge Output Accelerometer 1C402HB-XX
مقياس تسارع بدرجة حرارة عالية 1C402HB-XX
Vibration Velocity Sensor 2A202TA-XX / (T)
حساس سرعة الاهتزاز 2A202TA-XX / (T)
Voltage Output Accelerometer 1V203HA-100(T)
مقياس تسارع بخرج جهد 1V203HA-100(T)
Vibration Displacement Sensor 3A204HH-XX
مستشعر اهتزاز الإزاحة 3A204HH-XX
Vibration Velocity Sensor 2A204HA-XX
مستشعر سرعة الاهتزاز 2A204HA-XX
Vibration Displacement Sensor with 4-20 mA Output 3A206HA-XX
حساس اهتزاز الإزاحة 3A206HA-XX
1D201HM Digital 3-Axis MEMS Accelerometer with RS485 Output
1D201HM مقياس تسارع ثلاثي المحاور الرقمي
Dynamic Pressure Sensors with Spherical Sensitive Element 5V123TD-XX
حساسات الضغط الديناميكي مع عنصر حساس كروي 5V123TD-XX
Signal Conditioner A122-XX for Charge Output Sensors
مُعالج الإشارات A122-XX لمستشعرات الخرج الشحني
Dual-Technology Shock Impulse Accelerometer 1V601TM-100-01
مقياس تسارع بتكنولوجيا مزدوجة 1V601TM-100-01
Force Sensor 4C101HB
مستشعر القوة 4C101HB
Voltage Output Accelerometer with High Noise Immunity - Model 1V702TA-10
مقياس تسارع بجهد كهربائي مع مقاومة عالية للتداخل - الطراز 1V702TA-10
Signal Shaper A120-XX for Sensor Signal Conversion
محول الإشارة A120-XX
Vibration Displacement Sensor for Industrial Equipment 3A204HM-XX
مستشعر الاهتزاز للتحويل 3A204HM-XX
Signal Generator A331.XX.XX for Vibration and Displacement Measurement
مُولِّد الإشارات A331.XX.XX لقياس الاهتزاز والإزاحة
Vibration Velocity Sensor with Voltage Output 2V202HM
مستشعر سرعة الاهتزاز 2V202HM
Signal Conditioner A003-02 for Accelerometers and Sensors
مُعالج الإشارة A003-02 للمتسارعات وأجهزة الاستشعار
Signal Generator A361.XX.XX.XXX for Vibration Measurement
مولد الإشارة A361.XX.XX.XXX لقياس الاهتزاز
الوصف
المواصفات
Maximum value of the measured acceleration amplitude
± 5,000 m/s2
Operating temperature range
-55 ... +125 °?
Housing material
Titanium alloy
Conversion factor
1 mV/(m-s-2)
Relative transverse conversion ratio
< 5 %
Maximum impact (peak value)
± 10,000 m/s2
0.2 ... 22,500 Hz; 0.5 ... 15,000 Hz; 1 ... 9,000 Hz
Natural frequency in fixed state
> 45 kHz
Noise level, RMS (1 Hz ÷ 10 kHz)
< 0.01 m/s2
Output impedance
< 100 ohms
Power supply: voltage; current
+ (18 ... 30) V; 2 ... 20 mA
DC output voltage level
8 ... 13 ?
Coefficient of influence of ambient temperature
± 0,2%/ °?